Контакт

Актуелно

Регион4 часа

(Видео) Антивладини протести во Бугарија

Илјадници граѓани, четврти ден по ред, се собраа пред претседателството во Софија во попладневните часови, барајќи оставка од Владата и јавниот...

Свет4 часа

Еколошка катастрофа во Русија, истекле околу 45 тони гориво

Рускиот производител на никел „Норилск никел” соопшти дека од неговиот цевковод на Арктикот истекле 44,5 тони гориво. Инцидентот се случил...

Македонија5 часа

Oд полноќ почнува предизборниот молк и ќе трае до среда до 21 часот

Предизборната кампања за парламентарните избори кои ќе се одржат в среда, ќе заврши вечерва на полноќ. Утре ќе гласаат лицата...

Регион10 часа

Во Србија 11 починати и 287 новозаразени од коронавирус

Според најновите податоци во изминатите 24 часа во Србија починале 11 лица, а новозаразени со ковид-19 се 287. На распиратори...

Македонија10 часа

Зибери: Да го добиеме првиот премиер Албанец и да му кажеме на Заев колку вредиме

Денес автобусот „Оствари го сонот“ пристигна и на следната станица, пред Собранието. Место каде наскоро ќе биде избран првиот премиер...