Контакт

Актуелно

Регион1 час

Могерини: Косово ги исполнува сите услови за добивање визна либерализација

Канцеларијата на Европската Унија (ЕУ) во Косово објави дека Косово ги исполнило сите услови за визна либерализација и иако земјите...

Македонија1 час

Од четврток заладување

Времето утре ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината, а од четврток нè очекува заладување. Поради...

Македонија3 часа

Одложени судењата за „Транспортер“ и „Траекторија“

Судењата за предметите „Транспортер“ и „Траекторија“ на СЈО денеска беа одложени по барање на Државното јавно обвинителство и на специјалното...

Европа3 часа

Фараж: Брeгзитот ќе биде одложен

Излегувањето на Велика Британија од Европската Унија повторно ќе биде одложено бидејќи обидот на премиерот Борис Џонсон да склучи конечен...

Свет4 часа

Претседателски избори во Тунис, води независниот кандидат Каис Саед

Според првичните неофицијални резултати, независниот кандидат Каис Саед победи во првиот круг од претседателските избори во Тунис, а на второто...