Контакт

Актуелно

Македонија29 минути

Дескоска: Згрозена сум и најостро го осудувам физичкиот инцидент во затворот

Згрозена сум и најостро го осудувам вербалниот, а потоа и физичкиот инцидент во КПУ „Затвор – Скопје“, напиша на својот...

Македонија1 час

Русковска: Амнестираните и тоа како знаат дека се виновни

Обвинтиелката Вилма Русковска на денешното рочиште за крвавиот четврток, на критиките од бранителите во завршните зборови за обвинението и амнестијата,...

Македонија1 час

(Видео) Костадинов: Сценаристи на инцидентот во затворот се Мицкоски и Груевски

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, во врска со инцидентот во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари обвини дека се работи за сценарио...

Македонија4 часа

Му се слоши на Никола Митревски – Кољо, брзата помош дојде во судот

На рочиштето за крвавиот четврток му се слоши на обвинетиот Никола Митревски – Кољо, при што претседателката на судечкиот совет,...

Македонија4 часа

Нинџа: 27 април да биде поука за идните генерации, политиката да не си игра со чувствата на народот

Жалам за настанот што се случи на 27 април во Собранието, жалам и за последиците и за секој повреден. Ова...