Контакт

Актуелно

Економија1 час

„Епл“ треба да плати данок од 13 милијарди долари на Ирска

Американската технолошка компанија „Епл“ започна епска судска битка со ЕУ, поради одредби на Комисијата според кои на Ирска треба да...

Свет1 час

Италијански војник избоден со нож во Милано, напаѓачот извикувал „Алаху акбар“

Италијански војник бил прободен со нож во грлото од напаѓач, кој, како што се вели во извештаите, извикувал „Алаху акбар“...

Свет3 часа

Кардиналот Џорџ Пел поднесе жалба на пресудата за педофилија

Кардиналот Џорџ Пел поднесе жалба до највисокиот суд во Австралија на пресудата со која е осуден за педoфилија. Врховниот суд...

Македонија3 часа

Парични награди за првенците на генерацијата во општина Аеродром

Градоначалникот на општина Аеродром, Златко Марин, им додели пофалници и еднократна парична награда во висина од 10 илјади денари на...

Македонија3 часа

Почина професорот Томе Груевски

Професорот Томе Груевски, кој зад себе остави многубројни генерации новинари, синоќа почина по тешко боледување во Скопје, на 70-годишна возраст....