Контакт

Актуелно

Македонија1 час

Во земјава има 536 пожарникари помалку од законски пропишаното

На 30-те територијални противпожарни единици во земјава им недостигаат 536 пожарникари, за да имаат барем толку вработени колку што е...

Македонија2 часа

Викендов изречени 76 казни за непрописно паркирање на Водно

Градските комунални редари викендов изрекоа 76 казни за паркирање во зеленило на Водно – 14 во сабота и 62 во...

Македонија2 часа

(Видео) Нуркачите открија живеалишта на загрозен вид рак во Охридското Езеро

Нуркачите од охридскиот клуб „Акватек“ на дното на Охридското Езеро открија живеалишта на ракови полни со јајца. „Зимско февруарско нуркање....

Свет2 часа

Орбан: Унгарија е иднината на Европа

Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан, синоќа, во обраќањето пред нацијата, рече дека Будимпешта научила дека не мора да ѝ се...

Македонија3 часа

СДСМ ќе маршира од Собрание до судовите под мотото „Чекориме за правда“

СДСМ денеска во 18 часот ќе одржи марш под мотото „Чекориме за правда“. Рутата ќе се движи од Собранието до...