Контакт

Актуелно

Забава1 час

Глоба од 950 евра и протерување за Германци кои на плинско вареле кафе на мост во Венеција

Германска туристичка двојка не успеала да ужива во живописната Венеција, бидејќи полицијата ги казнила со 950 евра и ги протерала...

Европа2 часа

Тригодишно девојче од Русија во болница откако случајно голтнало екстази на Ибица

Состојбата на тригодишно девојче од Русија е стабилизирана откако детето случајно голтнало таблета екстази на Ибица, соопшти лекарската служба од...

Свет4 часа

САД погодени од огромни жештини, загрозени се околу 200 милиони луѓе

Опасен топлотен бран ги зафати централниот западен дел и источниот брег на САД, при што загрозени се повеќе од 200...

Црна хроника5 часа

Син го пронашол татка си мртов во бунар

Триесет и осумгодишен маж од Арачиново го пронашол телото на неговиот татко Н.Р.(68) во бунар во близина на својата куќа...

Македонија8 часа

Пронајдена марихуана кај две лица вработени во УБК

Полицијата пронашла марихуана при преглед на возило на двајца скопјани, кои биле вработени во УБК. МВР соопшти дека двајцата се приведени...