Контакт

Актуелно

Црна хроника4 минути

На Клиника донесени двaјца работници кои паднале од висина

Вчера во комплексот клиники „Мајка Тереза“ биле донесени Б.С.(34) од Свети Николе и А.В.(31) од Скопје, двајцата вработени во фирма...

Македонија2 часа

Опозицијата обвини дека се сокриваат докази за случајот „Рекет“

Од април обвинителката Вилма Русковска располага со сите докази за инволвираноста на власта во рекетот, а досега се приведени само...

Свет2 часа

Да се намалат тензиите околу Кашмир, порача Трамп

Индија и Пакистан да ги намалат тензиите околу Кашмир, порача американскиот претседател Доналд Трамп кој со индискиот премиер Наредра Моди...

Македонија2 часа

На дел од граничните премини задржувања до 30 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, соопшти АМСМ во утринскиот извештај. На граничните премини...

Македонија3 часа

Сончево со температура до 37 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен...