Контакт

Актуелно

Регион11 час

Македонски државјанин ограбен на одмор во Драч

Македонски државјанин и неговата сопруга биле ограбени додека престојувале на одмор во Драч, Албанија. Како што објавија албанските медими, ним...

Економија11 час

Димковски: Винариите да формираат цени кои нема да бидат навредливи за земјоделецот

Винариите треба да формираат цени кои нема да бидат навредливи за трудот на земјоделецот, туку напротив ќе го стимулираат производството,...

Регион12 часа

Албанија со нов рекорд на заразени од коронавирус, во Косово 193 нови случаи

Во изминатото деноноќие во Албанија се дијагностицирани 154 нови случаи на коронавирус, што е највисока бројка во едно деноноќие досега....

Македонија12 часа

Земјотрес почувствуван во Пехчево и Берово

Земјотрес од 3,2 степени според Рихтеровата скала попладнево беше почувствуван од граѓаните на Берово, Пехчево и околината. Земјотресот се случил...

Црна хроника14 часа

Украдени 4 пушки, муниција, пари и накит од куќа во Свети Николе

Полицијата поднесе кривична пријава против М.М.(24) од Свети Николе, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело тешка кражба....