Контакт

Актуелно

Регион21 минута

Малолетник убиен во прифатниот центар за бегалци на островот Лезбос

Малолетник со нож е убиен во прифатен центар на островот Лезбос. 15-годишен бегалец нападнал негови врсници во прифатниот центар на...

Македонија32 минути

Сугарески: Нема вмешани функционери на СДСМ во ,,Рекет”

Остануваме посветени на заложбата од Декларацијата што ја донесовме за борба против криминал и корупција, комуникацијата во партијата е одлична...

Спорт1 час

ФИФА ги менува линиските судии со роботи?

ФИФА сериозно размислува за опцијата линиските судии и другите помошници судии да бидат заменети со роботи набргу во уште еден...

Црна хроника2 часа

Скопјани фатени со три килограми дрога во апартман во Лагадин

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Л.Г.(34) и А.В.(39), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Свет3 часа

Кремљ ќе размисли за повикот за учество на самитот на Г7 во САД

Кремљ ќе размисли за повикот на американскиот претседател Донал Трамп за учество на Русија на следниот самит на Г7 во...