Контакт

Актуелно

Свет11 час

Трамп: Бајден ќе влезе во Белата куќа ако докаже дека законски ги добил гласовите

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека...

Спорт12 часа

Менаџерот на Марадона: Тој веќе не сакаше да живее

Долгогодишниот менаџер и близок пријател на Диего Марадона, Стефано Чечи, вели дека фудбалската легенда била „уморна од животот“ и самиот...

Македонија13 часа

Груевски: Не сум организатор на насилното влегување во парламентот, изјавата на Заев е гнасна

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски реагира дека премиерот Заев дал лажна и гнасна изјава против него, посочувајќи...

Македонија14 часа

Шекеринска: Не сакаме да бидеме заложници на темните страни на балканската историја

Имаме историја на која сме горди, но мора да се трудиме да ги решаваме проблемите, истакна денеска министерката за одбрана...

Македонија14 часа

Донација од 13.500 брзи тестови од Норвешка

Норвешка донираше 13.500 брзи тестови, од кои 10.000 за Министерството за здравство Министерот Венко Филипче, присуствуваше на примопредавањето на донацијата....