Контакт

Актуелно

Свет3 часа

(Видео) Отповикан амбасадор поради обид да украде книга

Мексико го отповика својот амбасадор во Аргентина откако се појави видео снимка која наводно покажува дека тој се обидел да...

Регион3 часа

Рама ги повика граѓаните да не ги оштетуваат намерно објектите

Премиерот на Албанија, Еди Рама, денеска го достави првиот прелиминарен извештај за земјотресот што погоди делови од земјата на 26...

Црна хроника3 часа

Драма во Арачиново: Дваесет и двегодишник ја грабнал неговата малолетна девојка од дома

Шестнаесетгодишна девојка била насилно однесена од нејзиниот дом, од страна на нејзиниот 22 годишен дечко од Арачиново. Случајот во полицијата...

Црна хроника4 часа

Маж пронајден со убодна рана на улица во Скопје

Дваесет и деветгодишен маж бил пронајден вчера на на улицата„Втора македонска бригада“ во Скопје. Мажот имал убодна рана, информираат од МВР....

Македонија6 часа

Министерство за здравство: Нема нов тендер, уништен е турски инсулин без проверен ладен ланец и без сертификат

ВМРО-ДПМНЕ да престане да манипулира сакајќи да собере политички поени на сметка на здравјето на пациентите, реагира министерството за здравство...