Контакт

Актуелно

Македонија9 часа

Опасните експлозивни материјали од „Теас-Темко“ отстранети надвор од државата

Генералниот секретаријат на Владата на денешната седница информира за уште една успешна и целосно завршена постапка за отстранување опасни и...

Црна хроника11 час

Полицијата го пронајде Давид

Полицијата попладнево го пронајде 28-годишниот Давид за кого таткото Зоран Илиев, познат како Зоран Роџер, тврдеше дека е исчезнат од...

Свет12 часа

Седуммесечни близнаци се повредени во инцидентот во Осло

Две бебиња се повредени во инцидентот во Осло кога вооружен маж со украдено амбулантно возило влета во толпа луѓе, при...

Македонија13 часа

Косово најави екстрадиција на обвинетите за „Монструм“ по завршувањето на правните процедури

Косовскиот министер за внатрешни работи, Екрем Мустафа, изјави дека обвинетите во случајот „Монструм“, Алил Демири и Африм Исмаиловиќ, ќе бидат...

Црна хроника14 часа

Државјани на БиХ со летви тепале семејство во Гостивар

Основното јавно обвинителство Гостивар отвори постапка против две лица осомничени за насилство. Осомничените, од кои едниот со двојно државјанство на...