Контакт

Актуелно

Црна хроника46 минути

Скопјани нападнале таксист и му украле пари и мобилен телефон

Против три лица oд Скопје поднесена е кривична пријава за разбојништво. Тројцата додека се превезувале во такси возило на улицата...

Свет1 час

Трамп објави фотошопирана фотографија од себе како Грета

Американскиот претседател, Доналд Трамп, изјави дека е смешно тоа што „Тајм“ ја избра шведската активистска за климата Грета Тунберг за...

Економија2 часа

„Фич“ го потврди кредитниот рејтинг на земјава на ББ+ стабилен

Кредитната агенција „Фич“ го потврди кредитниот рејтинг на земјава на ББ+ со стабилен изглед. Како што наведуваат од агенцијата, ова...

Економија2 часа

СДСМ: Со Мој ДДВ се враќаат 3 милиони евра

Преку мерката МојДДВ, 15 отсто од данокот на додадена вредност, кој го плаќаат граѓаните, се враќа назад, во нивниот буџет....

Македонија2 часа

Облачно време со врнежи од дожд

Утринава врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет има во западните и јужните делови. Дува слаб до умерен претежно...