Контакт

Актуелно

Македонија19 минути

Водата во Скопје безбедна и квалитетна за пиење

Од ЈП Водовод и Канализација – Скопје информираат дека водата во главниот град е безбедна и квалитетна за пиење. Анализите...

Македонија25 минути

ПОЦ: Санкционирани 331 непрописно паркирани возила во Центар

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот на изминатата седмица санкционираа 331...

Регион1 час

Вучиќ излезе од болница, се чувствува подобро

Здравствената состојба на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, е стабилна и тој е пуштен дома, по неколкудневното лекување на Воено-медицинската...

Македонија2 часа

Марш во молк за проблемите на болните од рак во Гевгелија

Здружението Changemakers4all утре со почеток во 15 часот во Гевгелија ќе одржи едночасовен марш во молк „И ти може да...

Свет12 часа

Британец истрчал маратони во 196 земји во светот

Триесетгодишниот Британец, Ник Батер стана првиот човек што истрчал маратони во сите 196 држави признати од Обединетите нации, завршувајќи го...