Контакт

Актуелно

Македонија2 часа

Граѓаните кои немаат трајни дозволи за движење во полициски час треба да извадат нови

Претходно издадените дозволи за движење за време на полициски час, кои се назначени како трајни, продолжуваат да важат и за...

Црна хроника2 часа

Скопјанец со автомобил удрил во бетонски ѕид и во полициско возило, тројца повредени

Триесет и седумгодишен скопјанец со автомобил удрил во бетонски ѕид и во полициско возило во Сарај, при што повредени се...

Свет2 часа

(Видео) Полицијата во Сан Франциско уби момче, мислеле дека има пиштол

Полицијата во Сан Франциско уби момче осомничено дека ограбило аптека, мислејќи дека има пиштол со себе. Тоа се покажа како...

Свет4 часа

Поранешниот американски министер за одбрана: Трамп сака да нè подели

Угледниот американски генерал и поранешен министер за одбрана Џејмс Матис, кој даде оставка во 2018 година, по одлуката за повлекување...

Економија4 часа

Германија ќе вложи 130 милијарди евра за помош на економијата

Водечките германски партии договорија пакет-мерки во вредност од 130 милијарди евра, што ќе ѝ помогнат на економијата да излезе од...