Контакт

Актуелно

Свет21 минута

Вакцината нa „Новавакс“ успешно произведува антитела

Компанијата „Новавакс“ соопшти дека нејзината експериментална вакцина против Ковид-19 произведувала антитела против новиот коронавирус и е безбедна, според првичните податоци...

Свет1 час

Сопругата и ќерката на премиерот на Либан повредени во експлозијата

Сопругата и ќерката на либанскиот премиер Хасан Диаб се повредени во страотната експлозија што синоќа ја погоди областа во близина...

Свет2 часа

Ден на жалост во Либан по вчерашните експлозии во Бејрут

По стравотните експлозии во Бејрут, во кои има голем број жртви и повредени, денеска е прогласен ден на жалост во...

Македонија3 часа

Без струја делови на Аеродром, Сопиште, Ѓорче Петров и Чучер Сандево

Од „ЕВН Македонија“ информираат дека се планирани технички зафати во електросистемот на град Скопје и без електрична енергија ќе останат...

Свет13 часа

(Видео) Гувернерот на Бејрут заплака додека даваше изјава за експлозијата

Гувернерот на Бејрут, Марван Абуд, заплака додека даваше изјава за експлозијата во главниот град на Либан во која според последните...