Контакт

Актуелно

Свет2 часа

СЗО: Пораст на бројот на заразени по олеснувањето на мерките, не е готово

Во некои земји е забележано зголемување на бројот на заразени со коронавирусот по олеснувањето на мерките, предупредува Светската здравствена организација,...

Македонија2 часа

Филипче: Луѓето секако ќе заминеа на туристичките места, не можеме да ги спречиме

„Луѓето секако ќе заминеа на туристичките места. Ние не можеме да ги спречиме, важно е само тие да се придржуваат...

Македонија6 часа

Ахмети со порака по повод 18-годишнината на ДУИ: Време е за првиот Албанец премиер

Демократската унија за интеграција (ДУИ) одбележува 18-годишнина од оснoвањето, а по овој повод лидерот на партијата, Али Ахмети, посочува дека...

Црна хроника7 часа

Кривична за жител на Чегране кој во глава прободел свој соселанец по што се пријавил во полиција

Гостиварското основното јавно обвинителство донесе наредба за истрага против лице од селото Чегране поради сомнение за сторено кривично дело обид...

Црна хроника8 часа

Кичевец починал на нива откако при незгода ја пресекол ногата со мотокултиватор

Во попладневните часови на 4 јуни во СВР Охрид било пријавено дека во кичевското село Другово се случила трагедија во...