Контакт

Актуелно

Црна хроника37 минути

Сомнителна прашеста материја пронајдена кај 16-годишник во Тафталиџе

Полициски службеници уапсиле 16-годишен малолетник од Скопје откако на 18 јануари по полноќ, при претрес кај него била пронајдена сомнителна...

Свет58 минути

Светските лидери на меѓународна конференција за Либија во Берлин

Во Берлин денеска се собираат клучните фактори во долгогодишната граѓанска војна во Либија, во обид да се ограничи странското воено...

Свет1 час

Најмалиот човек на светот почина на 27 години

Најмалиот човек во светот, способен самостојно да оди, починал во болница во Непал на 27-годишна возраст, пренесе Би-би-си. Кагендра Тапа...

Македонија2 часа

Највисоката температура во текот на денот ќе достигне 7 Целзиусови степени

Времето во државава утрово е умерено до значително облачно со магла во одделни котлини, информираат од управата за хидрометеоролошки работи....

Македонија4 часа

Изменет сообраќаен режим низ Скопје поради Водици

Поради манифестациите што ќе се одржат по повод верскиот празник Водици, сообраќајната полиција при СВР Скопје ќе воведе посебен режим...