Контакт

Актуелно

Македонија4 минути

Куманово повторно бара целосна изолација на градот

Куманово повторно побара од властите да прогласат целосна изолација на градот. „Бараме од Влада на Република Северна Македонија целосна изолација...

Европа54 минути

Фон дер Лајен им се извини на Италијанците поради задоцнетата помош од ЕУ

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, изрази жалење поради задоцнетата реакција на Европската унија за пандемијата на коронавирус,...

Свет1 час

Северна Кореја тврди дека сè уште нема ниту еден случај на коронавирус

Северна Кореја нема ниту еден случај на заболен со новиот коронавирус, изјави висок функционер од Министерството за здравство, додека некои...

Свет2 часа

Шенжен е првиот кинески град кој забрани јадење кучиња и мачки

Шенжен е првиот град во Кина кој забрани продажба и јадење месо од кучиња и мачки. Ова следува по избувнувањето...

Европа3 часа

Тежок удар за Шпанците: за три недели, 900.000 луѓе добија отказ

Речиси 900.000 (поточно 898.822) луѓе во Шпанија се без работа од 12 март кога беа воведени мерки во земјата против...