Контакт

Актуелно

Македонија2 минути

Ласковска: Има список кои пратеници се следни за симнување имунитет

Има список кои пратеници се следни за симнување имунитет, рече пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласковска на седницата на Комисијата за...

Црна хроника36 минути

Ракетен фрлач од СФРЈ пронајден покрај локален пат

Тетовец пронашол рачен ракетен фрлач, покрај локалниот пат за селото Селце, на место викано Црн камен. МВР соопшти дека полициски...

Македонија1 час

(Видео) Костадинов до Мицкоски: Повикајте ги вашите роднини да се откажат од вработувањата

Членови на семејствата на претставници на СДСМ преземаа морални чекори на повлекувања од своите работни места на свои и покрај...

Свет4 часа

(Видео) Пожар во конзеваториумот „Чајковски“ во Москва

Утрово се запали зградата за државниот конзерваторум „Чајковски“ во Москва. Според информациите на медиумите, нема повредени. Пожарот започнал на третитот...

Регион5 часа

„Франкфуртер Рундшау“: ЕУ и САД договорија поделба на Косово

ЕУ и САД го усогласија текстот на договорот за решевање на косовското прашање што предвидува поделба на Косово и размена...