Контакт

Актуелно

Македонија5 часа

Спортските сали во Карпош, Кисела Вода, Радовиш и Куманово им се враќаат на општините

Владата на седница донесе одлука спортските сали Партизан и Расадник да им бидат вратени на Општина Карпош и на Општина...

Спорт6 часа

Суспензија од 2 меча за црвениот картон на Пандев против Лече

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација и предводник на калчолигашот Џенова, Горан Пандев доби суспензија од 2 меча поради црвениот картон...

Свет8 часа

Путин: Ако Киев ја затвори границата, во Донбас може да се случи нова Сребреница

Затворањето на границата меѓу Украина и двете самопрогласени републики на истокот од Украина, без да се осигура заштитата на граѓаните...

Спорт9 часа

Ѓорѓевиќ го тужи Панатинаикос за 350.000 евра

Екс-селекторот на кошаркарската селекција на Србија, Александар Ѓорѓевиќ го тужи грчки Панатинаикос. Како што пренесува српски „Телеграф“. Ѓорѓевиќ бара од...

Македонија10 часа

(Видео) Кадиев: Ни оди во прилог тоа што сведоците велат дека Јанева не барала пари

Адвокатот на Катица Јанева, Дељо Кадиев, по судењето за случајот „Рекет“, изјави дека имало неконзистентност во изјавите и потврди дека...