Контакт

Актуелно

Македонија42 минути

(Видео) Јанушев: И покрај неправилностите, имаме предност од 7-8 пратеници

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на прес-конференција изјави дека ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата победуваат речиси насекаде. „Водиме во сите македонски...

Македонија1 час

Николовски: Првичните резултати покажуваат дека победуваме

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, вели дека според првичните резултати што ги има партијата, тие имаат сигурна победа со...

Македонија1 час

(Видео) Османи: Концептот за премиер Албанец наиде на голема поддршка

Бујар Османи од ДУИ им се заблагодари на сите граѓани што решиле да гласаат во услови на пандемија. „Сега кога...

Црна хроника3 часа

Полицаец нападнат во струшкото село Велешта

Околу 11 часот, во дворот на училиштето „Зини Хани“ во струшкото село Велешта, В. Ќ (31) и А. Ќ. (28),...

Свет3 часа

Русија ја заврши првата фаза од испитувањата на вакцината против Ковид-19

Два руски центра за медицински истражувања ја завршија првата фаза од тестирањето на вакцината против Ковид-19. Две групи од 18...