Контакт

Актуелно

Македонија5 минути

Mакедонските државјани може да патуваат во Словенија со негативен ПЦР тест не постар од 48 часа

За влез во Словенија на државјани од трети земји, меѓу нив и на Македонија, ќе биде потребен негативен ПЦР тест...

Европа17 минути

Меркел: Дипломатија, а не санкции во односите со Турција

Германската канцеларка Ангела Меркел рече дека дипломатијата е решение за проблемите на ЕУ со Турција во источниот Медитеран. Доаѓајќи на...

Македонија39 минути

Пендаровски поддржува напаѓачите на новинари да се гонат по службена должност

Претседателот Пендаровски дава поддршка за измени во Кривичниот законик со кои ќе се овозможи нападите врз новинарите и медиумските работници...

Македонија3 часа

„Визер – Скопскиот маратон“ ќе се трча в недела со посебни протоколи против Ковид-19

„Визер – Скопски маратон“ ќе се одржи на 4 октомври, недела, по истата патека, но со нов старт и нова...

Регион3 часа

Црногорски епидемиолог: Короната ни се шири како во Бергамо на почетокот на епидемијата

Интензитетот на трансмисија на коронавирусот во Црна Гора е дури и поголем отколку што беше во италијанскиот град Бергамо на...