Контакт

Актуелно

Свет5 часа

Израел: Наскоро ќе ги постигнеме целите на офанзивата во Рафах

Израелската армија тврди дека наскоро ќе ги постигне целите на својата офанзива во Рафах во јужниот дел на Појасот Газа....

Економија7 часа

Димитриеска-Кочоска: Нѐ чека многу работа и уште повеќе проблеми, празен буџет, но ќе работиме

Ја изразувам мојата благодарност за сета доверба, но и одговорност, кои ми ги укажаa претседателот Христијан Мицкоски, Извршниот Комитет и...

Црна хроника8 часа

Струмичанец со тројца малолетници нападнал сопружници во нивниот дом и го избол мажот

Триесет и седумгодишниот Е.М. од Струмица, заедно со тројца малолетници физички ги нападнале Е.И.(23) и неговата сопруга во нивниот дом. „Е.М....

Европа11 часа

(Видео) Дрон сними ајкула во близина на плажа, капачите веднаш излегле од водата: паника во Шпанија

Ново забележување ајкула доведе до затворање уште две плажи во Шпанија, а предатори се забележани кај брегот на Гран Канарија....

Регион13 часа

Отровната риба змеј може да се сретне во Грција, Хрватска, Црна Гора и во Албанија, секојпат сценариото е слично

Рибата драгон, или како што кај нас ја нарекуваат – риба пајак или змеј риба, е една од опасностите заедно...