Контакт

Актуелно

Свет1 час

Борел: Признавањето на палестинската држава не е подарок за Хамас

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жозеп Борел денеска изјави дека признавањето на палестинската држава не е...

Регион2 часа

Брнабиќ за усвојувањето на резолуцијата: „Пирова победа и фаул на големите западни елити“

Претседателката на Собранието на Србија, Ана Брнабиќ оцени дека Резолуцијата на Генералното собрание на ОН за Сребреница претставува „пирова победа...

Свет3 часа

Во напад со нож во Кина најмалку осум загинати

Осум лица загинаа, а едно е повредено во напад со нож во централната кинеска провинција Хубеи, соопштија денеска властите. Напаѓачот,...

Регион3 часа

Земјотрес рано утринава ја погоди Грција

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала рано утринава ја погоди Грција, западно од островот Крф, јавува ЕМСЦ....

Македонија4 часа

Сончево и топло време, попладне појава на краткотраен пороен дожд и грмежи

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Попладне ќе...