Контакт

Актуелно

Регион6 минути

„Кога мислиш дека не можат да паднат пониско тие ќе те демантираат“Јованов: Ѓилас полуде од омраза кон Вучиќ

Народниот пратеник Миленко Јованов реагираше на изјавата на Драган Ѓилас, кој со потсмев изјави дека на балконот треба да се...

Свет2 часа

Борел: Признавањето на палестинската држава не е подарок за Хамас

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жозеп Борел денеска изјави дека признавањето на палестинската држава не е...

Регион3 часа

Брнабиќ за усвојувањето на резолуцијата: „Пирова победа и фаул на големите западни елити“

Претседателката на Собранието на Србија, Ана Брнабиќ оцени дека Резолуцијата на Генералното собрание на ОН за Сребреница претставува „пирова победа...

Свет4 часа

Во напад со нож во Кина најмалку осум загинати

Осум лица загинаа, а едно е повредено во напад со нож во централната кинеска провинција Хубеи, соопштија денеска властите. Напаѓачот,...

Регион4 часа

Земјотрес рано утринава ја погоди Грција

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала рано утринава ја погоди Грција, западно од островот Крф, јавува ЕМСЦ....