Контакт

Актуелно

Македонија2 часа

Познат идентитетот на загинатата девојка кај Ласкарци

Ева Таво, ќерка на Ванѓел Таво, поранешен пратеник и поранешен министер за здравство во Албанија, е загинатата девојка во несреќата...

Свет4 часа

СЗО: Повеќето луѓе во Газа би можеле да умрат од болести отколку од бомбардирање

Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејсус, денеска предупреди дека повеќе луѓе во Појасот Газа би можеле...

Македонија4 часа

(Видео) Томовски: Пакет-мерките на Владата се поткуп пред избори со кои го потценуваат народот

Пакет-мерките што ги спреми Владата на Ковачевски и Ахмети не е ништо друго, туку пакет за евтин предизборен поткуп, кој...

Црна хроника5 часа

Драма во Гостиварско: малолетник го избол татка си

Синоќа, околу 20.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода малолетник од...

Македонија5 часа

Пазарен инспектор од Струмица осомничен за примање поткуп, определен 30-дневен притвор

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано...