МАКФАКС

Црна хроника

Воз удри во голф – повредените завршиле на Клинички во Скопје

Воз удри во голф – повредените завршиле на Клинички во Скопје

Црна хроника

  Нова железничка несреќа се случи во вторникот, но за среќа несреќата мина без жртви. Синоќа околу 17.10 часот на железничката пруга Скопје – Кичево, на див премин во близина

Прочитајте го целиот напис
29.03.2017

Во возило на ЕВН пронајден мртов маж

Во возило на ЕВН пронајден мртов маж

Црна хроника

  Во возило на ЕВН жител на село Чашка-велешко пронашол мртов маж.   На 27 март, во 11.30 часот во ПК Чашка, Б.Ј. од с.Чашка, велешко, пријавил дека во близина

Прочитајте го целиот напис
28.03.2017

Дрски крадци испразниле куќа во Арачиново – го принудиле сопственикот да им ги даде 120.000 евра

Дрски крадци испразниле куќа во Арачиново – го принудиле сопственикот да им ги даде 120.000 евра

Црна хроника

  Непознати крадци влегле во куќа во Арачиново и под присила со пиштол му одзеле на соптвеникот 120.00 евра, кои претходло легално се добиени од продажба на недвижен имот.  

Прочитајте го целиот напис
28.03.2017

Полов напад врз 14-годишно малолетно девојче

Полов напад врз 14-годишно малолетно девојче

Црна хроника

  СВР Штип поднесе кривична пријава против шеснаесетгодишник од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“.   Пријавениот

Прочитајте го целиот напис
28.03.2017

Неготинец измамил охриѓани ветувајќи им работа во Германија

Неготинец измамил охриѓани ветувајќи им работа во Германија

Црна хроника

Триесетгодишен Неготинец измамил двајца охриѓани, ветувајќи им работа во Германија. СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.К. (30) од Неготино

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

Пожар во куќа во Стар Дојран, сопственикот се задушил

Пожар во куќа во Стар Дојран, сопственикот се задушил

Црна хроника

Педесет годишен жител на Стар Дојран во неделата наутро се задушил од чад кога во неговиот дом избувнал пожар. Како

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

Скопјанец тешко повреден откако со мотоцикл излета од автопатот Скопје-Велес

Скопјанец тешко повреден откако со мотоцикл излета од автопатот Скопје-Велес

Црна хроника

Дваесет и четиригодишен скопјанец е тешко повреден откако со својот мотоцикл излетал од автопатот Скопје-Велес. Несреќата се случила во саботата

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

Цариници пронашле 10 килограми непозната тревкаста материја

Цариници пронашле 10 килограми непозната тревкаста материја

Црна хроника

  Царинските службеници на граничниот премин Табановце при проверка на автобус пронашле сомнителна тревкаста материја. На 25.03.2017 година, околу 08.00

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

36-годишен жител од с. Долно Перово загина сечејќи дрва

36-годишен жител од с. Долно Перово загина сечејќи дрва

Црна хроника

  Триесет и шест годишен жител од ресенското село Долно Перово загина сечејќи дрва. Инцидентот се случил на 25.03.2017 година

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

Пронајдено изгорено човечко тело

Пронајдено изгорено човечко тело

Црна хроника

  Во пожар во куќа е пронајдено тело. Имано, на 25.03.2017 година околу 21.30 часот во Скопје на ул. „Христо

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017
1 2 3 861

Макфакс е-билтен

Email *