21/01/2017

Маж пронајден мртов во центарот на Скопје

Жител на скопско Долно Количани бил пронајден починат во среда вечер на улицата Петар Поп Арсов, во центарот на Скопје. Како што соопшти полицијата, телото...

Најден застрелан маж на Раштански пат со пиштолот до него

  Во вторникот попладне, во 17.15 часот во Скопје, на обиколницата кај надвозникот за Раштански пат, до едно возило пронајден бил машки леш со прострелна...

Татко обљубувал ќерка со ментална попреченост во Кичево

  Еден кичевец е приведен, откако неговата ќерка го пријавила дека повеќекратно вршел обљуба над неа. Имено, во вторникот, во 12 часот во полициска станица Кичево,...

Татко и син претепани во Охрид

  Во вторникот вечерта, во Охрид биле претепани татко и син, а синот се здобил и со внатрешно крварење во мозокот. Имено, три лица на бул.„Туристичка“,...

Пронајден починат маж на улица во скопски Центар

  Машко лице на возраст од околу 60 години, пронајдено е починато во понеделник вечер во Општина Центар во Скопје. Во 21.10 часот во полициска станица...

Се пукало во скопско Батинци, еден ранет

  Во понеделникот попладне, околу 18.10 часот во село Батинци-скопско на ул. „7“ додека М.Н.(44) се движел со М.Ш.(51) со возило кон нив било пукано...

На улица во Скопје му украл близу 850.000 денари

  Во понеделникот, под закана со нож и со неколку уради, на 27-годишен скопјанец му била одземена вреќа со пари. Како што соопшти полицијата, околу 15.15...

Одмрзнувале плинска боца и се здобиле со изгорници

  Двајца битолчани одмрзнувале плинска боца, при што по експлозијата што ја предизвикале се здобиле со изгореници. Како што соопшти полицијата, во понеделникот околу 18.50 часот...

Тетовци претепале сограѓанин

  Неколкумина непознати нападнале и претепале тетовец, кој потоа е пренесен во болница. Во неделата, околу 21.155 часот од СВР Тетово е известено дека на ул....

Жена од Прибилци починала од труење со јаглен моноксид

  Жена на возраст од 66 години, била пронајдена во неделата, во својот дом во село прибилци, демирхисарско, почината. Во полицијата во Демир Хисар, лекар од...