МАКФАКС

Црна хроника

Kрадецот кој украде околу три милиони евра од НЛБ имал тројца помагачи

Kрадецот кој украде околу три милиони евра од  НЛБ имал тројца помагачи

Daily news

  Во врска со случајот на затајување во НЛБ Тутунска банка по дополнително преземени мерки и дејствија како и обезбедени докази, Единицата за економски и компјутерски криминал до надлежното Основно

Прочитајте го целиот напис
19.04.2017

Четири годишно девојче почина во Градска од удар на возило

Четири годишно девојче почина во Градска од удар на возило

Daily news

  Четири годишно девојче настрада во сообраќајна несреќа. Во него удрило автомобил. Несреќата се случи вчера околу 13.30 часот во Скопје, на ул. „Цветан Димов“ ПМВ „Мерцедес“ со скопски регистарски

Прочитајте го целиот напис
19.04.2017

Скопјанец фатен во кражба на Ајфон 6

Скопјанец фатен во кражба на Ајфон 6

Daily news

  Скопјанец фатен во кражба на Ајфон 6. Делото се случило на Стража „Поради постоење основи на сомнение за сторенo казненo дело „кражба”, полициската станица од Кичево поднесе кривична пријава

Прочитајте го целиот напис
19.04.2017

Кривична против жител на с. Банско, кој крадел во Струшко

Кривична против жител на с. Банско, кој крадел во Струшко

Daily news

  Поради постоење основи на сомнение за сторени седум казнени дела, од кои три „тешка кражба”, едно „тешка кражба во обид“ и три дела „кражба“, полициската станица од Струга поднесе

Прочитајте го целиот напис
19.04.2017

Исчезна тинејџер од Младо Нагоричане

Исчезна тинејџер од Младо Нагоричане

Daily news

  Кумановската полиција трага по 17-годишно момче кое го нема веќе два дена. Неговото исчезнување вчера го пријавил неговиот татко

Прочитајте го целиот напис
18.04.2017

Воз удри во возило – повредениот итно пренесен во болницата во Гостивар

Воз удри во возило – повредениот итно пренесен во болницата во Гостивар

Daily news

  Повторно железничка несреќа, која се случи на патен премин близу Тумчевиште – гостиварско. Несреќата е регистрирана вчера околу во

Прочитајте го целиот напис
18.04.2017

Пронајден мртов маж пред семејна куќа во Кичево

Пронајден мртов маж пред семејна куќа во Кичево

Daily news

  Вчера на прагот од семејна куќа во Кичево е пронајден мртов маж. Починатиот бил пронајден околу 10.15 часот. Смртта

Прочитајте го целиот напис
18.04.2017

Непознати лица со бејзбол палки истепале гости во угостителски објект

Непознати лица со бејзбол палки истепале гости во угостителски објект

Daily news

  Непознати лица, вчера со бејзбол палки ,околу 21.30 часот влегле во угостителски објект лоциран во во Скопско поле-Скопје, по

Прочитајте го целиот напис
18.04.2017

Кривична поради кражба на старо железо

Кривична поради кражба на старо железо

Daily news

  Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба”, полициската станица од Кичево поднесе кривична пријава против Г.М.

Прочитајте го целиот напис
18.04.2017

Кривична за охриѓанец за неколку кражби

Кривична за охриѓанец за неколку кражби

Daily news

  Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „тешка кражба”, СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.И. (22)

Прочитајте го целиот напис
18.04.2017

Макфакс е-билтен

Email *