МАКФАКС

Занимливости

Од музеј во Берлин украден златник вреден милион долари

Од музеј во Берлин украден златник вреден милион долари

Занимливости

Златникот со номинална вредност од милион американски долари е украден ноќта кон понеделникот од музејот „Боде“ во Мерлин, објави полицијата на германската престолнина на својот профил на Twitter.   Украдената

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

Хотел се промовира кај брачни двојки со рефундирање на трошоците при развод

Хотел се промовира кај брачни двојки со рефундирање на трошоците при развод

Занимливости

Брачните двојки коишто ќе се разведат во рок од една година по престојот во хотелот „Countryside“, ќе имаат барем една причина за радост, бидејќи хотелот ќе им ги надомести трошоците,

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

(ВИДЕО) Каде и зошто речиси нови 120.000 дизел автомобили на Volkswagen гнијат под отворено небо?

(ВИДЕО) Каде и зошто речиси нови 120.000 дизел автомобили на Volkswagen гнијат под отворено небо?

Бизарно

  Видеото кое ви го прикажуваме, е од САД, каде што компанијата Volkswagen започна да ги собира проблематичните дизел автомобили. Станува збор за возилата кои се погодени со грандиозниот скандал

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

(ВИДЕО) Уникатнa снимка: Како навистина се делат клетките во организмот?

(ВИДЕО) Уникатнa снимка: Како навистина се делат клетките во организмот?

Наука

  Нашите клетки постојано се делат, но како тоа изгледа всушност до сега никој не го видел. Но, благодарение на режисерот на живата природа и документарист Френсис Чиј, ја  добивме

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Живот ли е тоа – сексуална кукла ја заменува вистинската жена!?

Живот ли е тоа – сексуална кукла ја заменува вистинската жена!?

Бизарно

  Сексуалните трауми и недостатокот на самодоверба понекогаш го тераат човекот да избира меѓу реалноста и симулацијата. Избегнување на вистинското

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Хокинг преку холограм: Со Брекзит и Трамп присуствуваме на глобален отпор против експертите

Хокинг преку холограм: Со Брекзит и Трамп присуствуваме на глобален отпор против експертите

Наука

  – Познатиот физичар Стивен Хокинг, преку холограм и се обрати на публиката во Хонгконг истакнувајќи ја користа од оваа

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Филипинец спасен по 56 денови на море

Филипинец спасен по 56 денови на море

Занимливости

  Филипински рибар е спасен во водите крај Папуа Нова Гвинеја откако плутал по морето 56 денови, но неговиот чичко

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Филипинец спасен по 56 денови на море

Филипинец спасен по 56 денови на море

Занимливости

Филипински рибар е спасен во водите крај Папуа Нова Гвинеја откако плутал по морето 56 денови, но неговиот чичко не

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Дојче Телеком и Gorillaz ќе отворат нова димензија во музиката

Дојче Телеком и Gorillaz ќе отворат нова димензија во музиката

Естрада

Преку својата меѓународна музичка програма, Electronic Beats, Дојче Телеком ги здружува силите со Gorillaz за да отвори нова димензија во

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Големо откритие: Белите дробови не се само за дишење, туку и за производство на тромбоцити

Големо откритие: Белите дробови не се само за дишење, туку и за производство на тромбоцити

Здравје

  Научници открија дека белите дробови не само што служат за дишење, туку и за производство на тромбоцити, крвни зрнца

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Макфакс е-билтен

Email *