МАКФАКС

Бизарно

Одгледал питон со „смајли“ на кожата

Одгледал питон со „смајли“ на кожата

Бизарно

Џастин Кобилка осум години минал во обидот да одгледа бел питон со жолт „смајли“ на кожата, што на крајот и му успеало со помош на рецесивните мутации. Иако за змијата

Прочитајте го целиот напис
08.03.2017

Над 120 гости побегнале од ресторан без да платат сметка

Над 120 гости побегнале од ресторан без да платат сметка

Бизарно

Повеќе од 120 гости кои прославувале крштевка во ресторан во град на северозападот на Шпанија, одеднаш побегнале од ресторан без да ја платат сметката, рече сопственикот. Романските гости кои платиле

Прочитајте го целиот напис
03.03.2017

Њујоршката полиција ловела бик низ улиците на Квинс

Њујоршката полиција ловела бик низ улиците на Квинс

Бизарно

Њујоршката полиција повеќе од два часа ловеше див бик низ улиците на Квинс, кој побегнал од локалната кланица, пренесуваат американските медиуми. Полицијата успеала да го загради бикот и да го

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Полиција отклучувала љубовници во Шведска што го изгубиле клучот од лисиците

Полиција отклучувала љубовници во Шведска што го изгубиле клучот од лисиците

Бизарно

  Љубовна двојка во Шведска ја зачиниле својата сексуална игра со помош на „лисици“, но при тоа го загубиле клучот, па полицијата морала да интервенира. „Беше тешко да се воздржиш

Прочитајте го целиот напис
16.02.2017

Љубопитно „јети“ влета во живо на американска телевизија (ВИДЕО)

Љубопитно „јети“ влета во живо на американска телевизија (ВИДЕО)

Бизарно

Несмасниот „снежен човек“ го прекина метеоролошкиот прилог пренесуван во живо на американскиот телевизиски канал 22News, стана ѕвезда на YouTube.  

Прочитајте го целиот напис
13.02.2017

Колумбиец глумел жртва на киднапирање за да плати долг во бордел

Колумбиец глумел жртва на киднапирање за да плати долг во бордел

Бизарно

Млад возач на Uber, сфаќајќи дека нема доволно пари да ги плати долговите во јавна куќа во Колумбија, одглумел грабнување

Прочитајте го целиот напис
11.02.2017

Саудиски принц закупи половина авион, за своите соколи

Саудиски принц закупи половина авион, за своите соколи

Бизарно

Еден од корисниците на порталот Reddit објави фотографија на којашто се снимени повеќе од 80 соколи ловци удобно сместени во

Прочитајте го целиот напис
31.01.2017

Жена од Берлин ќе плати казна од 250.000 евра ако пуши на својот балкон по 20 часот

Жена од Берлин ќе плати казна од 250.000 евра ако пуши на својот балкон по 20 часот

Бизарно

  На жена од Берлин ѝ е забрането да пуши цигара на својот балкон по 20 часот навечер, а ако

Прочитајте го целиот напис
31.01.2017

Американец го „обеси“ Трамп со знамето на СССР

Американец го „обеси“ Трамп со знамето на СССР

Бизарно

Жител на американскиот град Форт Вејн, во сојузната држава Индијана беа вознемирен забележувајќи труп обесен на дрво кој во рацете

Прочитајте го целиот напис
31.01.2017

Семејство загина под стотици килограми облека

Семејство загина под стотици килограми облека

Бизарно

Брачна двојка и нивната 12-годишна ќеркичка бизарно загинаа во нивниот дом во шпанскиот град Аликанте, откако врз нив се струполиле

Прочитајте го целиот напис
29.01.2017

Макфакс е-билтен

Email *