МАКФАКС

Бизарно

ВИДЕО.Кувајтски водител потпали гостин во пренос во живо

ВИДЕО.Кувајтски водител потпали гостин во пренос во живо

Бизарно

Телевизиски водител на забавна емисија изведе бизарен трик полевајќи го со бензин и потпалувајќи го својот гостин во директен пренос. Познатиот кувајтски телевизиски водител Џасем Раџаб го предизвикуваше својот гостин,

Прочитајте го целиот напис
24.01.2017

Австралиски актер застрелан на снимање спот

Австралиски актер застрелан на снимање спот

Бизарно

Млад австралиски актер смртно е застрелан во понеделникот во текот на снимањето на музичко видео во бар во Бризбеј, соопшти локалната полиција. Како што пренесува телевизијата ABC, сценариото на групата

Прочитајте го целиот напис
23.01.2017

Мажи во Шведска вршеле стриминг од силување на жена

Мажи во Шведска вршеле стриминг од силување на жена

Бизарно

  Тројца мажи се уапсени во Шведска под сомнение дека силувале жена, а еден од нив вршел стриминг во живо на затворена фејсбук група. Според шведскиот таблоид Aftonbladet, наводниот криминал

Прочитајте го целиот напис
23.01.2017

ВИДЕО.Женска тепачка во турскиот парламент

ВИДЕО.Женска тепачка во турскиот парламент

Бизарно

Дискусијата за уставните реформи во турскиот Меџлис кулминираше со тепачка меѓу жените пратенички, покажува видео материјалот објавен во саботата на социјалните мрежи. Три пратенички се хоспитализирани ноќта кон саботата во

Прочитајте го целиот напис
21.01.2017

Хакери ја објавиле веста на BBC за ранување на Трамп на инаугурацијата

Хакери ја објавиле веста на BBC за ранување на Трамп на инаугурацијата

Бизарно

Уредништвото на британскиот јавен радиотелевизиски дифузер BBC спроведува истрага во врска со хакирањето на акаунтот на Twitter, на кој се

Прочитајте го целиот напис
21.01.2017

Американска фирма се извини за чизми со свастика, кои ги разграбаа неонацистите

Американска фирма се извини за чизми со свастика, кои ги разграбаа неонацистите

Бизарно

Американската компанија „Conal International Trading Inc“ издаде јавно извинување за чизмите чиишто ѓонови оставаат трага во форма на нацистичкиот кукаст

Прочитајте го целиот напис
15.01.2017

Жестока тепачка на лет за Лондон, пилотот принудно слетал – видео

Жестока тепачка на лет за Лондон, пилотот принудно слетал – видео

Бизарно

Физичка пресметка се случи меѓу двајца патници на летот од Бејрут за Лондон, заради што пилотот морал принудно да слета

Прочитајте го целиот напис
14.01.2017

ВИДЕО. Човекот пајак се обиде да го прекине мечот меѓу Сити и Вест Хем

ВИДЕО. Човекот пајак се обиде да го прекине мечот меѓу Сити и Вест Хем

Бизарно

  Маж облечен во костимот на стрип јунакот Спајдермен истрча на теренот во текот на фудбалскиот натпревар од Англискиот куп

Прочитајте го целиот напис
08.01.2017

ВИДЕО. Синот на тајвански политичар ангажираше 50 стриптизети на погребот на таткото

ВИДЕО. Синот на тајвански политичар ангажираше 50 стриптизети на погребот на таткото

Бизарно

Син на тајвански политичар ангажирал 50 стриптизети кои танцувале на 50 џипови, предизвикувајќи застој во сообраќајот на необичниот погреб на

Прочитајте го целиот напис
05.01.2017

На бездомник му фрлија монета вредна 12.000 долари

На бездомник му фрлија монета вредна 12.000 долари

Бизарно

Во британскиот град Ексетер непознат минувач му оставил на бездомни колекционерска монета од 50 пени, чијашто вредност се проценува на

Прочитајте го целиот напис
04.01.2017

Макфакс е-билтен

Email *