Контакт

Галена Николовска-Ризвановиќ

  Артикли од Галена Николовска-Ризвановиќ

  Актуелно

  Македонија11 час

  Турција ќе донира 50.000 маски, 1.000 скафандери и 1.000 теста како помош за земјава

  Владата на денешната 37. седница го разгледа и усвои записникот од дваесет и првиот состанок на Главниот координативен кризен штаб...

  Економија11 час

  Вo БиХ без работа останале 15.331 лице од почетокот на кризата

  Од почетокот на пандемијата до денес бројот на вработени во БиХ се намалил за 15.331 лице, изјави директорот на Даночната...

  Македонија14 часа

  Општина Охрид бара да се редуцира движењето кон Струга и обратно

  Кризниот штаб на Општина Охрид за превенција и справување со коронавирусот Ковид-19, во согласност со мерките и препораките на Владата...

  Македонија16 часа

  (Видео) Донација на заштитна опрема од МВР за болницата во Куманово

  Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, во присуство на началникот на секторот за внатрешни работи од Куманово, Антон Витков, предаде...

  Црна хроника16 часа

  Починат затвореник најден во затворот „Идризово“

  Седумдесет и двегодишен скопјанец вчера бил пронајден мртов во затворот „Идризово“. Како што се наведува, затвореникот С.П. бил најден мртов...