Контакт

Галена Николовска-Ризвановиќ

  Артикли од Галена Николовска-Ризвановиќ

  Актуелно

  Економија16 минути

  Ангеловска: Граѓаните можат да добијат до 20.830 евра субвенција преку „Купи куќа, купи стан“

  „Граѓаните можат да добијат и до 20.830 евра субвенција преку проектот „Купи куќа, купи стан“. Со новите модели, проектот ги...

  Македонија1 час

  (Видео) Андоновска: На повидок нов скандал со уништување на инсулин

  „Дали на повидок е нов скандал со уништување на корисен инсулин во земјава?Имено инсулинскиот скандал во кој се вклучени министерот...

  Спорт2 часа

  Средба на Буфон и Роналдо со деца кои се спасија од земјотресот во Албанија

  Фудбалерите на торински Јувентус, Џанлуиџи Буфон и Кристијано Роналдо вчера се сретнаа со 2 деца кои се спасија од силниот...

  Регион2 часа

  Масовни апсења по насилните демонстрации во Атина

  Серија вандалски напади насочени кон продавници, филијали на банки и згради на државни служби се случија синоќа низ Атина.Од полицијата...

  Црна хроника3 часа

  Три лица под истрага за трговија со кокаин од Швајцарија

  Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера вечер донесе наредба за спроведување...