Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Свет1 минута

СЗО: Нема докази дека корнавирусот сега е послаб

Нема докази дека новиот коронавирус ја сменил формата на пренесување или дека се променила тежината на болеста што ја предизвикува,...

Европа1 час

Убави вести од Италија: најмал дневен број на новозаразени во последните три месеци

Во Италија бројот на нови случаи на зараза со Ковид-19 се намалува во целата земја, вклучувајќи ја и Ломбардија, најтешко...

Македонија4 часа

Градоначалникот на Бутел во самоизолација по средба со заразената директорка на УЈП

Градоначалникот на општина Бутел, Велимир Смилевски, од вчера е во самоизолација поради средбата со директорката на УЈП, Сања Лукаревска, која е...

Македонија4 часа

Штипскиот градоначалник е против карантин, смета дека затворањето на текстилните фабрики ќе даде резултати

Како прв човек на градот и претседател на општинскиoт кризен штаб, јас сум против во Штип да се воведе карантин,...

Македонија6 часа

Спасовски негативен на коронавирус

Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, објави дека резултатите од тестот за коронавирус се негативни. „Само што ги добив резултатите од денешниот...