Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Црна хроника2 минути

Пронајдени 26 украдени велосипеди, приведени крадци во Скопје

Три лица се приведени под сомнение дека краделе велосипеди од подруми и станови во Скопје. Е.М.(24) и А.И.(22), двајцата од...

Свет1 час

Американскиот Врховен суд одлучи дека половина од територијата на Оклахома им припаѓа на Индијанците

Врховниот суд на САД донесе пресуда дека половина од територијата на Оклахома им припаѓа на Индијанците. Пет од деветте судии...

Македонија2 часа

Новите екоавтобуси почнаа да возат во Скопје

Новите екоавтобуси на гас, од германската компанија „МАН“ од денеска почнаа да возат по улиците во Скопје. Од Градот соопштија...

Свет2 часа

(Видео) Мексиканските наркокартели им помагаат на сиромашните во борбата против коронавирусот

Мексико е една од земјите со најголем број на инфекции со коронавирус во Латинска Америка. Земјата со месеци беше затворена...

Регион3 часа

Во априлскиот карантин регистрирани само 19 брака, а дури 16 разводи во Црна Гора

Во Црна Гора се склучени 447 брака, а 170 се разведени од јануари до крајот на април, покажуваат податоците на...