Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Регион7 часа

Курти ги укина таксите за Србија и БиХ

Косовскиот премиер во оставка Албин Курти објави дека косовската влада донела одлука за укинување на таксите за производи од Србија...

Македонија9 часа

(Видео) Филипче: Исполнети се 50 отсто од капацитетот на Клиниката за инфективни болести

Министерот за здравство, Венко Филипче, кажа дека сè уште има слободен капацитет на Клиниката за инфективни болести, имајќи предвид дека...

Свет9 часа

Во Италија за 24 часа починале 837 луѓе, а излекувани се 1.109

Во Италија во последните 24 часа од коронавирус починале 837 луѓе, а бројот на новозаразени е 4.053. Италијанските епидемиолози сметаат...

Македонија10 часа

Пендаровски: Нема потреба од воведување на поригорозни мерки

Не се разгледува воведување на 24 часа траење на полицискиот час односно ограничување на движењето, а пак, распуштеното собрание блокира...

Европа10 часа

Во Италија 66 лекари починаа од коронавирус

Уште пет лекари починаа во Италија од коронавирус, соопшти денеска италијанската федерација на лекари. Со ова бројот на починати лекари...