Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Свет15 минути

Франција втор ден парализирана поради штрајкот

Втор ден продолжува штрајкот во Франција. И денеска нарушен е јавниот превоз, а училиштата се затворени. Синдикатите најавија дека планираат...

Свет34 минути

Погубен маж во САД поради убиство на поранешната девојка

54-годишен Американец е погубен на електрична столица во Нешвил, САД поради убиство на поранешната девојка којашто ја запалил во неговиот...

Македонија51 минута

ВМРО-ДПМНЕ : Баба Перса му ја кажа вистината на Заев во очи

Зоран Заев ништо не работи. Неговите лаги веќе не минуваат. Неговото „ќе” и празните ветувања со кои ги потценува обичните...

Македонија1 час

Промоција на Проектот за проектирање и поставување на фотоволтаични системи

Денеска со почеток во 12 часот во Медија центарот на Владата, премиерот Зоран Заев и министерката за финансии, Нина Ангеловска...

Забава3 часа

Јапонска компанија нуди изнајмување пријатели и членови на семејство

Јапонската компанија „Фемили романс“ нуди услуги на изнајмување пријатели и членови на семејство, а од неодамна може да изнајмите и...