Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Македонија6 минути

  (фото) Невреме го зафати Скопје

  Невреме со пороен дожд, грмежи и ветер го зафати вечерва главниот град. Поплавени улици и тротоари можат да се забележат...

  Свет23 минути

  Полицаец загина во судирите со демонстрантите во Бејрут

  Во судирите меѓу демонстрантите и полицијата во Бејрут загина еден либански полицаец, изјавил портпаролот на полицијата. Досега во протестите против...

  Свет2 часа

  Германија ги предупреди граѓаните да не патуваат во Бугарија и Романија

  Германската влада ги предупреди граѓаните да не патуваат во Бугарија и Романија поради наглиот пораст на бројот на заразени со...

  Регион4 часа

  Во Србија шестмина починати и 255 новозаболени со ковид-19

  Во изминатите 24 часа во Србија од коронавирус починале шест луѓе, а од 8.014 тестирани 255 се позитивни, соопштија здравствените...

  Економија5 часа

  (Видео) Се санираат состојбите во рудниците во РЕК Битола, најавена е и помош од Србија

  Се санираат состојбите во рудниците во РЕК Битола по елементарната непогода и поплавите кои се случија на откопните полиња за...