Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Свет5 часа

  Зеленски ја одби оставката на премиерот

  Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, ја одби оставката на премиерот Олексиј Гончарук и рече дека сака да му даде втора...

  Регион8 часа

  (Видео) Уапсен поранешен српски фудбалер во Шпанија, осомничен дека бил водач на наркоклан

  Шпанската полиција го уапси поранешниот српски фудбалер Стефан Милоевиќ, син на некогашниот фудбалер Горан Милоевиќ, објави „Б92“. Тој е осомничен...

  Спорт10 часа

  (Видео) Надал го објасни „ритуалот“ со местењето шишиња

  Рафаел Надал, како и многу тенисери и други спортисти, има сопствен начин на подготвувањето за играта, со ритуали како местењето...

  Црна хроника10 часа

  Скопјанец нападнат од насилници пред сопствениот дом

  Скопјанец во четвртокот бил нападнат од две лица пред својата куќа на улицата Борис Трајковски.  Од полицијата потврдуваат дека лицето...

  Црна хроника11 час

  Со лажен профил, закани и уцени, тетовец сакал да принуди 46-годишна жена да му биде љубовница

  Против 46-годишно лице од селото Синичане, Тетовско, поднесена е кривична пријава за  злоупотреба на лични податоци, загрозување на сигурноста и присилба....