Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Регион10 часа

  Курти: На Косово му се заканува хуманитарна катастрофа

  Претседателот на Движењето Самоопределување, Албин Курти, испрати писмо до амбасадорите во Косово во кое бара помош по повод епидемијата на...

  Свет10 часа

  (Видео) И по оставката на владата, нови протести на улиците на Бејрут

  Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите...

  Македонија11 час

  Ахмети: Колку што сме блиску, толку сме и далеку од договор

  Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по средбата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, посочи дека колку што се блиску, толку...

  Европа15 часа

  СЗО: Потребни се повеќе пари за борба против пандемијата

  Светската здравствена организација (СЗО) денеска предупреди за огромниот јаз меѓу средствата потребни за борба против пандемијата на коронавирусот и средствата...

  Регион16 часа

  Редици за тестирање на коронавирус пред „Торлак“ во Белград, чекаат и Македонци

  Огромни редици за тестирање на коронавирус и денеска пред Институтот за вакцини и серуми „Торлак“ во Белград. Луѓе рано утрово...