Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Македонија1 час

  Намалена видливост поради магла на повеќе патни правци

  Намалена видливост поради појава на магла има на патниот правец П.Шапка, с. Гајре – Тетово до 30 метри, Плетвар, Битола...

  Свет2 часа

  Четиригодишни близначки се ослободиле од седиштата во автомобилот и се спасиле од смртоносна несреќа

  Четиригодишни бизначки во САД успеале да преживеат смртоносна несреќа, откако се ослободиле од нивните седишта во автомопбилот и се качиле...

  Македонија4 часа

  Хелсиншки комитет: Корупцијата и натаму сериозен проблем во земјата

  На Меѓународниот ден на борбата против корупција, 9 Декември, Хелсиншкиот комитет констатира дека корупцијата и одлучувањето при постоењето на судир...

  Македонија4 часа

  Дескоска во Хаг ќе потпише три конвенции

  Денеска во Хаг, министерката за правда, Рената Дескоска, во името на Владата ќе потпише 3 меѓународни конвенции и еден протокол....

  Свет5 часа

  Силен земјотрес ја погоди Фиренца

  Земјотрес со интензитет од 4,8 степени по Рихтер ја погоди околината на Фиренца во северна Италија, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки...