Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Македонија32 минути

  (Видео) Кинези вербално нападнати во Скопје: „Коронавирус, мрш во Кина“

  На социјалните мрежи кружи видео на кое се слуша како извесно лице вербално напаѓа и навредува кинески државјани во центарот...

  Европа1 час

  Европскиот парламент го одобри договорот за брегзит

  Европскиот парламент вечерва даде конечно одобрение на британскиот договор за излегување од Европската Унија обезбедувајќи на тој начин брегзитот да...

  Свет2 часа

  „Луфтханза“, „Бритиш ервејс“, „Аустријан ерлајнс“ и „Свис“ ги запреа летовите за Кина

  „Луфтханза“, „Бритиш ервејс“, „Аустријан ерлајнс“ и „Свис“ ги запреа летовите за Кина до 9 февруари поради коронавирусот. Од Австрија последниот...

  Економија4 часа

  Граѓаните ќе може да се исклучат од парно ако докажат дека ќе се греат поефикасно

  Пратеникот Артан Груби предложи амандман на предлог-законот за енергетска ефикасност за допрецизирање на прашањето поврзано со правото на потрошувачот на...

  Спорт5 часа

  Стив Кер: Само несреќата на Дражен може да се спореди со оваа трагедија

  Екс-кошаркарот Стив Кер како играч освои пет НБА прстени, од тие три со Мајкл Џордан, со Пипен, Кукоч, со Булси....