Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Македонија3 часа

  Кривична пријава за хуманитарно здружение од Прилеп

  Одделение за внатрешни работи Прилеп поднесе кривична пријава против Р.Т.(26) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични...

  Македонија3 часа

  Заев: Очекувам првпат да направиме предизборна коалиција со партии од албанскиот блок

  Со ДУИ ги решивме крупните прашања во Владата. Ние сме единствена партија која има лепеза на избор за соработка со...

  Македонија3 часа

  Спасовски: Позитивна одлука за почеток на преговорите ќе го врати кредибилитетот на ЕУ

  Претседателот на Владата, Оливер Спасовски, придружуван од заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, и од министерот за...

  Македонија4 часа

  И викендов на Водно ќе има засилени контроли за непрописно паркирање

  Град Скопје и за овој викенд најави засилени контроли за непрописно паркирање на Водно. „За да се заштити планината Водно од...

  Регион5 часа

  Реакција од Приштина: Ако Јамајка не го признала Косово, Вљора Читаку веднаш да си замине

  Пратеничката на Движењето Самоопределување во косовското собрание, Фиторе Пацоли, изјави дека ако е точно оти Јамајка не го признала Косово,...