Контакт

Васко Маглешов

  Артикли од Васко Маглешов

  Актуелно

  Македонија5 минути

  Претпладне снег, попладне намалување на облачноста

  Времето денеска е облачно, на повеќе места со повремени врнежи од снег, претежно со слаб, а во западните и јужните...

  Македонија13 минути

  Забрана за камиони на повеќе патни правци поради снегот

  На повеќе планински превои и патишта воведена е забарана за движење на товарни возила, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Забраната е...

  Забава12 часа

  Пејачот Р Кели обвинет за сексуална злоупотреба

  Пејачот Р Кели е обвинет за сексуална злоупотреба на жени и тинејџерки, објавија американските медиуми. Тој се товари со 10...

  Свет13 часа

  Војската на Мадуро отвори оган кон цивили, има и жртви

  Најмалку две лица загинаа, а неколкумина се повредени во инцидентите што избија на границата меѓу Венецуела и Бразил. Венецуелските војници...

  Регион15 часа

  Незадоволен работник го искрши и запали камионот на шефот

  Во сплитски Варош, во Хрватска, незадоволен градежен работник од својот статус, прво ги искршил стаклата на камионот на шефот, а...