Контакт

Васко Маглешов

  Артикли од Васко Маглешов

  Актуелно

  Забава3 минути

  Низ светот прославен роденденот на Бетмен

  Симболот Бетмен, сјајеше на фасадата на зградите во 13 градови, одбележувајќи го 80-от роденден на светскиот познат суперхерој. Фановите на...

  Свет28 минути

  Русија изведе воени вежби во северна Европа, испалени десетина ракети

  Руски воени бродови на Северната флота извеле вежби во северниот дел од Баренцовото море. На видеото кое го објави руското...

  Свет2 часа

  Помпео: Распоредувањето нови трупи во заливот е поради одбрана

  Распоредувањето дополнителни трупи во заливскиот регион е наменето за „одвраќање и одбрана“, изјави американскиот државен секретар Мајк Помпео, кој додаде...

  Македонија2 часа

  Пристигна нова група американски волонтери во Мировен корпус

  Во земјава денеска пристигнаа 56 Американци за да служат како волонтери во Мировен корпус. Тие ќе го споделат своето знаење...

  Спорт3 часа

  Фетел предводеше 1-2 триумф на Ферари во Сингапур, нема подиум за Мерцедес!

  Себастијан Фетел стигна до својата прва победа од Белгиското ГП минатата сезона, откако со тактичко влегување во боксот заврши пред...