Контакт

Васко Маглешов

  Артикли од Васко Маглешов

  Актуелно

  Македонија22 минути

  Чулев законски делел решенија во МВР, Управниот суд утврди дека Владата погрешно ги поништила

  Управниот Суд на седница одржана на 7 мај донесе пресуда со која тужбата на тужителот Министерство за внатрешни работи застапувано...

  Македонија50 минути

  Исплата на паричната помош од социјална и детска заштита од вторник, во три групи

  Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика...

  Македонија54 минути

  Возило во кое се криумчареле мигранти излетало од патот кај Миравци, возачот е приведен

  Вчера на регионалниот пат Гевгелија-Дојран, на крстосница „Ѓавато“, полициски службеници од Полициска станица за граничен премин и граничен надзор Богородица...

  Црна хроника1 час

  Вработен во погребално во Бутел пронашол граната додека копал гроб

  Вработен во погребален сервис Бутел вчера во полицијата пријавил дека на гробиштата од црквата Св.Никола во селото Мирковци, додека копал за...

  Македонија2 часа

  На 264 лица издадени им се решенија за изолација

  Во текот на изминатото деноноќие,  на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за...