Контакт

Васко Маглешов

  Артикли од Васко Маглешов

  Актуелно

  Македонија34 минути

  Дескоска: Згрозена сум и најостро го осудувам физичкиот инцидент во затворот

  Згрозена сум и најостро го осудувам вербалниот, а потоа и физичкиот инцидент во КПУ „Затвор – Скопје“, напиша на својот...

  Македонија1 час

  Русковска: Амнестираните и тоа како знаат дека се виновни

  Обвинтиелката Вилма Русковска на денешното рочиште за крвавиот четврток, на критиките од бранителите во завршните зборови за обвинението и амнестијата,...

  Македонија3 часа

  Нинџа: Комуникациите на 27 април со Спире Ристовски, Мијалков, Атанасовски и Бошковски мистериозно исчезнаа

  Обвинетиот соработник на УБК за крвавиот четврток, Александар Василевски – Нинџа, на денешното рочиште во своите завршни зборови рече дека...

  Македонија4 часа

  Годинава речиси секој ден исчезнува по еден човек

  Пронајденото мртво тело на 35-годишниот Горан Атанасовски од Скопје, кој вчера беше пријавен за исчезнат, ја вознемири јавноста. Коментарите во...

  Македонија6 часа

  Повредени Миле Јанакиески и Спиро Ристовски во затворот во Шуто Оризари

  Двајцата осомничени за организација на настаните од 27 април, Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, на кои вчера им беше одреден...