Контакт

Васко Маглешов

  Артикли од Васко Маглешов

  Актуелно

  Македонија1 минута

  Костов: По прегледот е констатирано дека Јанакиески нема никакви повреди

  Директорот на болницата „8-ми септември“, Христијан Костов изјави дека кај екс-министерот, Миле Јанакиески не биле евидентирани никакви повреди по инцидентот...

  Македонија3 часа

  Му се слоши на Никола Митревски – Кољо, брзата помош дојде во судот

  На рочиштето за крвавиот четврток му се слоши на обвинетиот Никола Митревски – Кољо, при што претседателката на судечкиот совет,...

  Македонија3 часа

  Нинџа: 27 април да биде поука за идните генерации, политиката да не си игра со чувствата на народот

  Жалам за настанот што се случи на 27 април во Собранието, жалам и за последиците и за секој повреден. Ова...

  Македонија5 часа

  Повредени Миле Јанакиески и Спиро Ристовски во затворот во Шуто Оризари

  Двајцата осомничени за организација на настаните од 27 април, Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, на кои вчера им беше одреден...

  Македонија5 часа

  И Комората на архитекти ќе го разгледува наметнатиот зелен покрив на ГТЦ

  По реакциите на архитектите за несериозниот проект за зелен покрив на Градскиот трговски центар (ГТЦ) и Комората на архитекти на...