Контакт

Актуелно

Свет1 час

Избришан твитер-профилот на синот на кралицата Елизабета по скандалот со злоупотреба на деца

Неколку дена откако кралицата му ги одзеде сите воени титули на принцот Ендру, избришан е и неговиот официјален профил на...

Свет1 час

(Видео) Голема експлозија во Гана – има мртви, уништени стотици згради

Експлозија во руралниот западен регион на Гана денеска срамни со земја стотици згради и загинаа непознат број жители кога камион...

Култура2 часа

„Врба“ на Манчевски го отвора Филмскиот фестивал во Кјото, Јапонија

Филмот „Врба“ на најтрофејниот македонски режисер Милчо Манчевски, на 22 јануари ќе го отвори 13. Меѓународeн филмски фестивал Историка во...

Македонија2 часа

Облачно и студено време, со врнежи од снег

Времето денеска ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од снег, особено претпладне. Врнежите ќе бидат пообилни во западните...

Македонија13 часа

МВР со детали: Девојката од Радовиш ја прегазил 22-годишник од Скопје

Девојката која вечерва беше прегазена пред Сити мол во Скопје била од Радовиш, а ја прегазил 22-годишниот Ј.Ѓ. од Скопје....