Контакт

Актуелно

Македонија19 минути

Побарани надзорните камери на „Паризанска“ за утврдување на несреќата во која загина млада девојка

Издадена е наредба за обезбедување на снимките од видео надзорот на местото каде се случи несреќата, во која синоќа загина...

Регион1 час

Русија сака НАТО да се повлече од Бугарија и Романија

Безбедносните гаранции што Русија ги бара од Запад за повлекување на странски војници, оружје и опрема важат и за Бугарија...

Црна хроника2 часа

Ресенец се обидел да ограби банкомат, полицијата го приведе

Приведен е 36-годишник од Ресен, кој се обидел да изврши кражба од банкомат, соопшти полицијата. Против него е поднесена кривична пријава поради...

Свет3 часа

Избришан твитер-профилот на синот на кралицата Елизабета по скандалот со злоупотреба на деца

Неколку дена откако кралицата му ги одзеде сите воени титули на принцот Ендру, избришан е и неговиот официјален профил на...

Свет4 часа

(Видео) Голема експлозија во Гана – има мртви, уништени стотици згради

Експлозија во руралниот западен регион на Гана денеска срамни со земја стотици згради и загинаа непознат број жители кога камион...