Контакт

Актуелно

Македонија7 минути

Зибери: Да го добиеме првиот премиер Албанец и да му кажеме на Заев колку вредиме

Денес автобусот „Оствари го сонот“ пристигна и на следната станица, пред Собранието. Место каде наскоро ќе биде избран првиот премиер...

Македонија27 минути

(Видео) Мисајловски: Се обврзуваме да го донесеме законот за потекло на имот на политичари

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2 денеска го посети Куманово каде што се сретна со...

Македонија55 минути

(Видео) Стојаноски: Тројца директори од Тутунски Комбинат Прилеп за неколку месеци купиле станови во Скопје

Откако целата јавност дозна дека Генералниот директор на Тутунски Комбинат, Кире Станкоски, зел плата во висина од 3.500 евра, а...

Македонија2 часа

(Видео) Заев од Конче: На 15 јули гласаме за број три, за повеќе пари кај земјоделците

На 15 јули, во среда имаме важни избори на кои се носи голема одлука. На 15 јули носиме одлука за...

Македонија2 часа

Али Ахмети пред Собрание: Тука ќе го избереме премиерот Албанец

Кампањата за изборите на 15 јули ја започнавме во Преспа, а ја заокруживме синоќа во Охрид, не случајно. На Изборниот...