Контакт

Актуелно

Економија15 минути

Црна Гора има 62 милионери

Во Црна Гора има 62 милионери, односно граѓани кои имаат над еден милион евра на своите банкарски сметки, соопшти Централната...

Македонија33 минути

Вчера 585 лица затекнати без маски, во изолација испратени 337 граѓани

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на цела држава на 337 лица им се издадени решенија за изолација, а...

Свет44 минути

(Видео) Се урна мост во Русија

Зголемувањето на нивото на реката Кола и топењето на мразот ги оштетија потпорните sидови на железнички мост во Мурманск, Русија,...

Македонија1 час

МТСП: Исплатата на правата од социјална и детска заштита ќе се спроведе во три групи

Министерството за труд и социјална политика информира дека во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита за...

Македонија2 часа

Претпладне облачно, попладне локален дожд и грмежи

Претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пладневните часови ќе има појава на локални врнежи од дожд,...