Контакт

Актуелно

Свет8 часа

Меркел најави дигитални сертификати за вакцинација во ЕУ

Германската канцеларка, Ангела Меркел, вели дека дигиталните сертификати за вакцинација, кои ќе им овозможат на луѓето да патуваат во Европа...

Македонија9 часа

Бугарски медиум тврди дека Мицкоски е оженет со Бугарка

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е оженет со Бугарка, напиша бугарската новинска агенција „Бгнес“. „Стевица Јанева, која е сестра на...

Македонија9 часа

Филипче: Постапката за изградбата на клинички е транспарентна

Конечно, треба да сфатите дека криминални зделки како на тоа што сте учени веќе нема во нашиот здравствен систем, рече...

Македонија13 часа

Кривичен суд: Невозможно е од судот да излегла информацијата за притворот на Мијалков

Кривичниот суд преку соопштение до медиумите напоменува дека по однос на поднесениот предлог за притвор на обвинетиот Сашо Мијалков, постапувал...

Свет15 часа

„Фајзер“ ja тестира третата вакцина против Ковид-19 поради појавата на нови видови

Фармацевтската компанија „Фајзер“ денес објави дека започнала со тестирање на третата вакцина како дел од стратегијата за заштита од мутирани...