Контакт

Актуелно

Регион2 часа

Во Хрватска 61 нов случај на коронавирус

Националниот штаб за цивилна заштита на Хрватска соопшти дека во изминатите 24 часа е регистриран 61 нов случаj на Ковид-19,...

Свет3 часа

Германија ги предупреди граѓаните да не патуваат во делови на Бугарија и Романија

Германската влада ги предупреди своите граѓани да не патуваат во делови од Бугарија и Романија, поради големиот пораст на заболени...

Свет3 часа

Прва оставка поради експлозијата во Бејрут

Министерката за информации на Либан, Манал Абдел Самад најави денеска дека поднесува оставка од функцијата. Ова е прва оставка на...

Црна хроника5 часа

Во синоќешното невреме повреден жител на Шишево, врз него паднала метална капија

Педесет и тригодишен жител на скопското село Шишево е тешко повреден, откако синоќа за време на силниот ветар и дожд...

Македонија7 часа

(Видео) Костовски: Мора да има истрага и одоговорност за кластерот Геријатрија Скопје

Додека триото Филипче, Спасовски, Заев прогласија победа во борбата против епидемијата со Ковид-19, во Геријатрија Скопје има нов кластер меѓу...