Контакт

Актуелно

Свет5 часа

(Видео) Силен земјотрес во Турција, најмалку четворица мртви и повеќе урнати згради

Силен земјотрес со јачина од 6,9 степени го погоди денес источниот дел на Турција. Тлото се тресело во округот Сиврице,...

Европа7 часа

Борис Џонсон и ЕУ го потпишаа договорот за брегзит

Британскиот премиер Борис Џонсон и лидерите на ЕУ потпишаа договор за излезот на Велика Британија од Европската Унија, кој е...

Црна хроника8 часа

Скопјанец со стап тепал малолетна потстанарка зошто скршила огледало и ја исекол со скршените парчиња

Скопското основно јавно обвинителство поведе постапка против 64-годишен скопјанец кој претепал малолетна постанарка поради скршено огледало. Како што информираат од...

Црна хроника9 часа

Поднесени три кривични пријави за градење без дозвола во Струга

Струшката полиција поднесе кривични пријави против три лица, двајца стружани и еден охриѓанец, кои на тоа подрачје граделе без соодветни...

Европа9 часа

Шест лица загинаа во напад во Германија

Шест лица се убиени, а неколку повредени во пукање во градот Рот ам Зе, во југозападна Германија, потврди полицијата. Осомничениот...